Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Pile zaprasza na IV FORUM BIBLIOTEKARZY REGIONU PILSKIEGO "CZYTANIE SERCEM". Forum adresowane jest do bibliotekarzy z bibliotek szkolnych, publicznych, pedagogicznych i naukowych, a także do sympatyków bibliotek. Spotkanie odbędzie się 23 marca 2023 r. /czwartek/ w godz. 10.00 - 14.00 w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile ul. Kołobrzeska 15

Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników oświaty i wszystkie osoby, którym edukacja jest bliska sercu na XXVII edycję Targów Edukacyjnych pod hasłem “Wielkopolski pociąg do edukacji”. Podczas targów organizowane będą:

– prelekcje oraz spotkania z niecodziennymi i niezwykłymi osobami takimi jak Mariusz Szczygieł
– spotkania z zawodami w …

Czytaj więcej Targi Edukacyjne Poznań 2023

26 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Chodzieży odbyła się konferencja nauczycieli bibliotekarzy powiatu chodzieskiego skupionych w sieci współpracy i samokształcenia. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć część artystyczną oraz pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Ponadto członkowie sieci wymieniali doświadczenia oraz dzielili się wiedzą na temat form pracy bibliotek szkolnych.

Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu “Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”. Tegoroczna edycja dotyczy działalności Polaków w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

15 grudnia Bibliotekę Pedagogiczną odwiedziła klasa III z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stróżewie. Odbyły się zajęcia dotyczące Świąt Bożego Narodzenia i zwyczajów z nimi związanych. Dzieci wysłuchały także baśni "Królowa Śniegu" w formie teatrzyku Kamishibai. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem kolęd.

Czytaj więcej Spotkanie z uczniami ZSP ze Stróżewa

W tym roku Wielkopolska ponownie włącza się w międzynarodową akcję 16 Dni przeciw przemocy ze względu na płeć z samorządową kampanią „#MakeLoveNotPrzemoc”. Akcja rozpoczyna się 25 listopada – tę datę Zgromadzenie Narodowe ONZ ustanowiło Światowym Dniem Eliminacji Przemocy wobec Kobiet - a kończy 10 grudnia, w Międzynarodowym Dniu Praw Człowieka. Te daty …

Czytaj więcej Przemoc wobec kobiet